Logo de Turquie Européenne
Accueil > Agenda > Théâtre : « Panik Atak Mahir Atak »le 21 mai 2013 à Paris

Théâtre : « Panik Atak Mahir Atak »le 21 mai 2013 à Paris

dimanche 19 mai 2013, par Açikçay

« PARIS KULTUR SANAT » PRESENTE

Théâtre « Panik Atak Mahir Atak » (Sur Titré en Français)

Panik Atak Mahir Atak adlı oyunumuz, çağın hastalığı olan panikataklı karakterlerin durumunu irdeliyor. Kendini boşlukta hisseden, takıntılarından kurtulamayan, kendinden çıkamayan, kaygılı, endişeli insanların iletişimsizliklerini ele alıyor..

Oyun panikatak rahatsızlığının nedenleri üzerine kurulmuş bir hikayedir. Paris Kültür Sanat Oyuncuları tarafından sahnelenmektedir. Güncel hayatımızın içindeki takıntılarımızı, sıkıntılarımızı, yoksunluk ve özgüvensiz sıradan insanların iletişimsizliklerini ve amaçsızlıklarını sahneler. Bu oyun Mahir Atak ile birlikte kendinden çıkamamış, sorunlu, takıntılarından kurtulamamış kadınların hikayelerini de farklı bir boyuta taşımaktadır.

Milyonlarca insanın yaşadığı panik atak sendromları, sosyal sorumluluk projesi olarak sunulmuştur. Bu proje tiyatroda sahnelenerek, insanların birebir kendileriyle yüzleşmelerini sağlamak amacındadır.Bu sebeple oyun, bir sosyal sorumluluk projesi olarak tiyatroya uyarlanmıştır. Burada esas amaç, panikatak hastalarının hayatla iletişimini nasıl kopardığı, ne gibi zorluklarla karşılaştığı, yakın çevresi tarafından anlaşılamama dertlerinden kaynaklı düşülen durumları anlatmak ve panikatak hastalığını bir nebze de olsa anlaşılır kılmaktır.

Ecrit par : Şerafettin Kaya

Mise en scène : Lâle Battal Merlet

Avec ;
Ali Inan - Ali Kasakolu - Arzu Durmus - Berivan Kocer-Burkay Sari - Fatma Demir - Gulsah Esdevlet - Huseyin Agva - Mahsum Ölmez - Özgur Vural - Semra Durmus - Sevgi Karaman

Adresse : Théâtre du Gymnase Marie Bell
38 bd Bonne Nouvelle - Paris 75010

https://www.facebook.com/ParisKultu...

https://www.facebook.com/events/256...

Entrée 10 €

Ali INAN

La Pluie Productions
42, Bd Bonne Nouvelle 75010 Paris
T. 01 47 70 62 46 | F. 01 79 73 23 71
GSM. 06 86 72 61 60
lapluieprod@gmail.com

Télécharger au format PDFTélécharger le texte de l'article au format PDF

SPIP | squelette | | Plan du site | Suivre la vie du site RSS 2.0